Organizacja spotkań biznesowych w restauracji

Czy byłeś kiedyś zaproszony na spotkanie biznesowe w restauracji i nie wiedziałeś przy jakim stole usiąść? Skorzystaj z tych wskazówek, aby zorganizować najlepsze miejsce dla swojego zespołu.
Spotkania i lunche biznesowe

Dobrze czasami spotkać się z kontrahentami poza przestrzenią biurową czy salą konferencyjną. W bardziej kameralnych warunkach. Idealnym pomysłem jest business lunch połączony z omówieniem warunków współpracy. Oczywiście należy wybrać lokal gastronomiczny na odpowiednim poziomie. Taki, który dysponuje stylowym wnętrzem, posiada urozmaicone menu oraz gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie. Warto wiedzieć, jak dobrze wypaść podczas takiego wyjścia.

Co zabrać na spotkanie biznesowe?

Najpotrzebniejsze rzeczy warto spakować w neseser lub elegancką skórzaną torbę. Tak, aby prezentować się profesjonalnie. Spotkania i lunche biznesowe to doskonała okazja do zaprezentowania oferty czy nowego projektu. Należy mieć ze sobą w pełni naładowany laptop, aby móc swobodnie pokazywać slajdy, diagramy i wykresy. Dobrze zabrać także wszelkie broszury, formularze czy wzory umów oraz coś do pisania. Konieczne jest posiadanie wizytówek.

spotkanie biznesowe restauracja

Jak zakończyć spotkanie biznesowe?

Kartę wizytową wręcza się właśnie na końcu meetingu. Wówczas dobrze się umówić konkretnie na termin i formę kontaktu. Istotne jest zaznaczenie, kto do kogo ma zadzwonić czy wysłać mail. Jeżeli podczas spotkania lub lunchu biznesowego uda się zawrzeć kontrakt, trzeba koniecznie dopilnować, czy podpisy zostały złożone we wszystkich wymaganych miejscach. Na sam koniec należy uścisnąć sobie dłonie. Ma to symboliczne znaczenie przypieczętowania tego, co zostało ustalone podczas wcześniejszych rozmów.

Jak przygotować się do spotkania biznesowego?

Przede wszystkim wypada dopracować materiały. Tak, aby były wolne od wszelkich błędów czy niedociągnięć. Wymagana jest biegła, ekspercka znajomość omawianego tematu. Jeżeli w spotkaniu biznesowym mają uczestniczyć osoby obcojęzyczne, warto powtórzyć najbardziej użyteczne słowa i zwroty branżowe.

Wynajem samochodów na ślub

Samochody na ślub - jaki wybrać?

Ślub dla każdej Młodej Pary jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Nic więc dziwnego, że chcą oni

20-07-2022 - Kris27
Śniadania świąteczne w restauracji

Jak zorganizować śniadanie wigilijne w restauracji?

Święta Bożego Narodzenia są wyjątkowym okresem w roku. To właśnie wtedy z niecierpliwością czekamy na rodzinne

15-07-2022 - Kris27
Sesje zdjęciowe na terenie obiektu

Sesje zdjęciowe na terenie obiektu - oferta ślubna

Każda Młoda Para wie, że ślub jest wydarzeniem, które koniecznie trzeba uwiecznić. Teoretycznie taka okazja je

05-07-2022 - Kris27
Sala konferencyjna

Wynajem sali konferencyjnej

Organizowanie konferencji jest jedną z nieodłącznych części prowadzenia biznesu i nie tylko. Coraz częściej or

22-06-2022 - Kris27
Uroczyste Bankiety

Bankiety w restauracji hotelowej

Zorganizowanie bankietu w restauracji hotelowej z pewnością jest sporym wyzwaniem dla organizatora. W tym wypa

07-06-2022 - Kris27